solarex15

Türkiye’nin Tek Spesifik Fuarı Solarex İstanbul Dünya Güneş Enerjisi Devlerini Ağırlamaya Hazırlanıyor…

 

7. Uluslararası Güneş Enerjisi ve Teknolojileri Fuarı “Solarex İstanbul”, Dünya’da ve Türkiye’de güneş enerjisi üretimine ilişkin çok çeşitli ürünlerin sergileneceği bir fuar olarak, dünya devlerini ağırlamaya hazırlanıyor.

10 – 12 Nisan 2014 tarihleri arasında, İstanbul Fuar Merkezi’nde T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nın destekleriyle gerçekleştirilecek olan fuara, yerli ve yabancı pek çok güneş enerjisi firma yetkililerinin yanı sıra, akademisyenler, bürokratlar ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri de iştirak edecek.

Çeşitli güneş enerjisi kaynaklarının ve güneş enerjisi piyasalarının tüm boyutları ile değerlendirilip, son gelişmelerin sergileneceği bir ortama ev sahipliği yapacak fuarda sergilenecek başlıca ürün grupları, fotovoltaikler, hücreler, modüller, inverterler, ölçme ve kontrol teknolojileri, şarj cihazları, piller, kablolar, konnektörler, bağlantı kutuları, güneş takip sistemleri, montaj sistemleri, kurulum aparatları, bina entegre çözümleri, “stand alone” sistemler, güneş enerji santralleri, enerji depolama sistemleri, güneşle çalışan tüketici ürünleri, waferlar, malzeme ve üretim ekipmanları, güneş ısı teknolojileri, soğurucular, kaplamalar, kolektörler, bağlantı parçaları, genleşme tankları, degazörler, ısı transferi akışkanları, ölçme ve kontrol teknolojisi, montaj sistemleri, depolama tankları, üretim teknolojileri ve ekipmanları, havalandırma, soğutma, bina entegre çözümler, ısıl işlem, güneş termal enerji santralleri, araştırma ve geliştirme departmanları, test enstitüleri, sektörel basın ve diğer yayıncılar, eğitimciler, finansçılar, organizasyonlar, dernekler ve danışmanlardır.

10 – 12 Nisan 2014 tarihlerinde düzenlenecek Solarex İstanbul Fuarı, dünyada ve Türkiye’de güneş enerjisi üretimine ilişkin çok çeşitli konuların tartışılacağı bir platformdur.

Dünya gündeminin birinci sırasında bulunan güneş enerjisi, artan dünya nüfusu ve yakın gelecekte tükenmesi beklenen enerji kaynakları sorunu küresel boyutta değerlendirilmesi gereken bir sorun olarak nitelendirilmektedir.

Küresel boyutta değerlendirilen enerji politikaları, dünya genelini etkilemektedir. Bu çerçevede, “Solarex İstanbul 2014”, Türkiye ve diğer birçok ülkeden çok sayıda üst düzey yetkili ve güneş enerjisi sektöründe faaliyet gösteren firma yetkililerini bir araya getirerek sektörün geleceğine yönelik hususları değerlendirme fırsatı oluşturmaktadır.

İhlas Fuarcılık tarafından gerçekleşecek olan fuarın amacı, güneş enerjisi kaynaklarının ve güneş enerjisi piyasalarının tüm boyutları ile değerlendirilmesi ve en son gelişmeler ile uygulamalarının pek çok açıdan tartışılıp ele alınabileceği, yeni ürünlerin profesyonel ziyaretçisine sergileneceği bir ortam oluşturmaktır.

Nisan 2013’de altıncısı düzenlenen fuar, büyük başarı ile gerçekleşmiş ve beklenenin çok üstünde bir katılımla konusunda sektörün lideri olma özelliğini devam ettirmektedir.

Türkiye başta olmak üzere İngiltere, Almanya, İtalya, Avusturya gibi Avrupa ülkeleri ile Rusya, Türki Cumhuriyetler, Orta Doğu, Uzak Doğu ve Kuzey Afrika ülkelerinden ziyaretçilerin geldiği Solarex İstanbul’u bu yıl MENA ( Orta Doğu ve Kuzey Afrika ) ülkelerinden çok sayıda profesyonelin ziyaret etmesi beklenmektedir.

SOLAREX 2013’DEN NOTLAR…

Katılımcı firmaların kalitelerini artırma, marka olma, yeni pazarlarla tanışma yönündeki istekleri, İhlas Fuarcılığın fuar düzenleme konusunda gösterdiği başarılar ile birleşmiştir.

  • 6. Uluslararası Güneş Enerjisi ve Teknolojileri Fuarı, 14.000 metrekarelik kapalı alanda gerçekleştirildi.
  • Fuar hazırlık süresince, sektörle ilgili pek çok araştırma yapıldı ve 300 bin adet davetiye basılarak ilgililere ulaştırıldı.
  • Fuar, etkin tanıtım sayesinde, çok geniş bir ziyaretçi profili oluşturmayı başarmıştır ve birbirinden farklı çok sayıda sektörün mensuplarını ağırlamıştır.
  • 6. Uluslararası Güneş Enerjisi ve Teknolojileri Fuarı Solarex İstanbul, 131’i yerli, 70’i yabancı olmak üzere, toplam 201 katılımcının iştirak ettiği bir fuar olmuştur.
  • Ulusal ve yerel tüm TV, radyo, gazete, dergi ve sektörel yayınlar, fuar öncesinde ve fuar süresince fuarı yakından takip ettiler.
  • 2008 yılından itibaren her yıl düzenlenen en istikrarlı ve en güvenilir etkinlik olan Solarex İstanbul 2014, bu yıl 7’inci kez güneş enerjisi sektörünün devlerini ağırlamaya hazırlanıyor.

Dünyanın takip ettiği fuar…

Türkiye’de yaygınlığı artmaya devam eden güneş enerjisi teknolojileri ilk spesifik fuarına İhlas Fuarcılık ile kavuştu. İlk olarak 2008 yılının Mart ayında düzenlenen fuar, Türkiye’nin güneş enerjisi sistemlerinin geldiği son noktayı gözler önüne seren, bilgi akışını sağlayan ilk ve tek etkinlik…

Enerji sektörüne yepyeni açılımlar sunmayı hedefleyen Güneş Enerjisi Fuarı, organizasyonlarıyla sektörü canlandırmak ve Türkiye’nin zengin güneş enerjisinden faydalanmak üzere sektörün liderlerini İstanbul’da buluşturuyor.

Özellikle yaz aylarında hem güneş enerjisinin, hem de soğutma ihtiyacının en yüksek olduğu dönemde, yenilenebilir enerji, günümüzün konusu olarak global krizden etkilenmeden yol alan sektördür.

Her yönüyle yeni yatırımlara hazır olan Türkiye, yeni enerji projeleri ile çok hızlı yol alıyor ve sektörün önemi her geçen gün artmaya devam ediyor.

Türkiye’de hızla gelişen bir katılımcı kitlesine doğru giden Güneş Enerjisi ve Teknolojileri Fuarı “Solarex  İstanbul”, artık tam anlamıyla oturmuş bir organizasyon olup bundan sonraki süreçte de gerek yurt içi gerekse yurt dışı firmaların yoğun ilgisi ve katılımıyla yoluna devam ediyor.

Avrupa’daki ve dünyadaki gelişmeleri yakından takip ettiklerini söyleyen Güneş Enerjisi ve Teknolojileri Fuarı katılımcısı pek çok firma, fuar sayesinde bir araya geldiklerini ve“Solarex İstanbul”’da yeni yatırımlar konusunda görüşebildiklerini, bu görüşmeler sonrasında da gelecek yıllarda sektör için olumlu bir takım gelişmeler yaşanacağını belirtiyorlar.

Avrupa’nın en güneşli ülkelerinden biri olarak kabul edilen Türkiye’de, güneş enerjisi konusuna yoğunlaşan tek bir fuarın olması, Dünya çapında tanınmış ve Türkiye’de yatırım yapmaya gönüllü çok sayıda dünya markası tarafından da yoğun bir ilgi ile karşılaşıyor. Solarex İstanbul, güneş enerjisi sektörünü ve özellikle güneş alma bakımından zengin olan ülkemizi de, dünya çapında ön plana çıkararak, hak ettiği ilgiyi görmesine sebep oluyor. Güneşlenme alanı oldukça yüksek olan ülkemiz, bu coğrafi özelliği avantaja dönüştürme konusunda en büyük desteği bu fuar ile alıyor.

Sektörde ilk defa İhlas Fuarcılık tarafından düzenlenen “Solarex İstanbul”, konusuyla ilgili dernekler tarafından da tam destek görüyor. T. C. Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı başta olmak üzere, Gensed (Güneş Enerjisi Sanayicileri ve Endüstrisi Derneği), Enerji Hukuku Araştırma Ensititüsü, Alosbi, Unido – Ichet, Aküder, Ostim, KOSGEB ve daha çok sayıda kurum tarafından tam destek görüyor.

Basın sponsorları arasında, Solarex Magazine, Hi- tech, Yapı Malzeme Dergileri, Pv Magazine, Photon, Sun and Wind ve web portallarının yer aldığı fuar, yazılı ve görsel medya destekleri ile yoluna devam ediyor.

İhlas Fuarcılık Hakkında

İhlas Fuar Hizmetleri A.Ş. unvanıyla faaliyetlerini yürüten şirket, iş dünyasına profesyonel çözümler sunması nedeniyle yakından tanınmaktadır. İlk organizasyonunu 1988 yılında Tekstil Makineleri Fuarı ile gerçekleştiren İhlas Fuarcılık, yayıncılıktaki başarısı, fuarcılıktaki 100’e yakın profesyonel fuar organizasyonu, 30’a yakın web sitesi ve internet portalları ile ekonomi dünyasının merkezinde bulunup; yenilikçi ve çözüm odaklı yapısı ile müşterilerine yön vermektedir. İhlas Magazin Grubu ve İhlas Fuarcılık olarak iki ana kolda faaliyetlerini yürüten kurum, iş dünyası tarafından yakından tanınmaktadır. İhlas Magazin Grubu olarak çıkardığı sektörel ve aktüel yayınlar ile Türkiye’nin en köklü sektörel yayıncısı konumundadır. İş dünyasına yönelik sürekli projeler sunan şirket, çalışmalarını ve başarılarını artırarak yoluna devam etmektedir.

İstanbul Fuar Merkezi

İstanbul’u dünya fuarcılığının başkenti yapma amacıyla yola çıkan ve Türkiye’nin en büyük fuar alanlarına sahip olan İFM’de her yıl ortalama 100 fuar yapılmaktadır. İDTM tarafından işletilen İFM’de düzenlenen ve her yıl sayısız ziyaretçi çeken fuarlar vasıtasıyla binlerce firma yeni pazarlar ve fırsatlarla buluşmaktadır. Kendi sektörlerinde dünyanın en büyük fuarları arasında sayılan ve her sene yurtiçi ve  yurt dışından yüz binlerce ziyaretçiyi ağırlayan Boru ve Ek Parçaları Fuarı, Güneş Enerjisi ve Teknolojileri Fuarı gibi uluslararası fuarlar İFM’de düzenlenmektedir. Havaalanı ve çevre yollara yakınlığı, metronun merkezin içinden geçmesi, çok geniş otopark alanlarının mevcudiyeti, çevre düzenlemeleri ve mükemmel alt yapısı İFM’yi cazip merkezlerden biri haline getirmiştir.

 

Ayrıntılı bilgi için aşağıdaki linke tıklayınız
http://www.solarexistanbul.com/