Yenilenebilir Enerji ve Enerji Verimliliği ile ilgili fikri olan Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yaşayan liseli öğrenciler için yarışma düzenleniyor. Yarışmada ön başvurular 26 Şubat’ta başlıyor.

GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı, GAP Yenilenebilir Enerji ve Enerji Verimliliği Merkezi (GAP-YENEV) ile işbirliği içerisinde “2’nci Yenilenebilir Enerji ve Enerji Verimliliğinde Yenilikçi ve Kolay Çözüm Önerileri Proje Yarışması” düzenliyor.

Yarışma; Gaziantep, Şanlıurfa, Kilis, Adıyaman, Diyarbakır, Mardin, Batman, Siirt, Şırnak olmak üzere GAP Bölgesi’nde faaliyet gösteren orta öğretim kurumları yani genel, mesleki ve teknik lise öğrencilerini hedefliyor.

Yarışma ile; yenilenebilir enerji ve enerji verimliliği alanlarında belirli tematik konu başlıkları çerçevesinde sunulan yenilikçi ve uygulanabilir fikir ve önerilerin geliştirilmesi için katılımcıların desteklenmesi amaçlanıyor.

Başvurular için ön başvuru 26 Şubat-16 Mart 2018 tarihlerinde gerçekleşecek. Proje Sergisi ise 9-10 Mayıs tarihi olarak belirlendi.

GAP Bölgesi’nde Yenilenebilir Enerji ve Enerji Verimliliği Alanlarında Yenilikçi ve Kolay Çözüm Önerileri Proje Yarışması, Güneydoğu Anadolu Projesi (GAP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı tarafından Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) ile işbirliği içinde yürütülen GAP Bölgesi’nde Yenilenebilir Enerji Kullanımının ve Enerji Verimliliğinin Arttırılması Projesi kapsamında gerçekleştiriliyor.

Online başvuru formuna www.gapgreen.org adresinden ulaşılabilir.