Enerji Verimliliği Laboratuvarı, insanlığın temel ihtiyaçlarının karşılanmasında, insanın ortalama ömür süresinin uzatılması ve hayat standartlarının yükseltilmesinde birincil derecede bir gereksinim olarak kabul edilen enerjinin, insan konforundan taviz vermeden  daha verimli kullanılması için çalışmalar ve projelerle hizmet vermektedir. Bu kapsamda Enerji Verimliliği Laboratuvarı üniversitemizde, kamu kuruluşlarında ve sanayide çalışan araştırmacılar için  test ve analiz cihazlarının yer aldığı Termal Kamera, Baca Gazı Analizi gibi modern cihazlarla ulusal ve uluslararası kriterlere uygun araştırma ve ölçümler yapılan laboratuvarımız,  üniversitemizin ulusal ve uluslararası proje yürütme potansiyelini arttırmayı, özel ve kamu kuruluşlarının araştırma olanaklarını geliştirmeyi hedeflemektedir.
GAP Yenilenebilir Enerji ve Enerji Verimliliği Merkezi’nde bulunan Enerji Verimliliği  Laboratuvarı, yürütülecek çalışmalar ve projelerle  ülkemizin ve üniversitemizin bulunduğu Güneydoğu Anadolu Bölgesi’inde, sanayi, iş yerlerinde, kamu ve halka hizmet vermektedir.
Laboratuvar sorumlu personelleri; Prof. Dr. M. Azmi AKTACİR, Dr. Öğretim Üyesi Yusuf IŞIKER, Öğr. Grv. M. Akif İLKHAN’ dır.


 
  
Laboratuvar Sorumlusu

Prof. Dr. M. Azmi AKTACİR
aktacir [@] harran.edu.tr
+90 414 318 38 02

yusuf47 [@] harran.edu.tr
+90 414 318 30 00
 
 
Öğr. Grv. M. Akif İlkhan
akifilkhan [@] gmail.com
+90 414 318 3746

KALİTE YÖNETİM SİSTEMİ

YAYINLARIMIZ

  • Slide One
  • Slide Two
  • Slide Three
  • Slide One
  • Slide One

İLETİŞİM

Harran Üniversitesi
GAP Yenilenebilir Enerji ve
Enerji Verimliliği Merkezi
Osmanbey Kampüsü
63000 , Şanlıurfa / Türkiye
 
Tlf: 0414 318 1852 - 1659
E-posta: gapyenev@harran.edu.tr